Krytí

23.06.2011 12:40

Celou zimu jsme věnovali pečlivému výběru "ženicha" pro Ajku. Bylo to opradu těžké rozhodování, protože jsme nechtěli slevit z PRA A ani ze zdravých kyčlí a loktů, ale zároveň musíme pořád brát ohled na správně nesený ocásek. Což byl asi největší problém, protože nikde v cizině toto neřeší a na naše maily typu - jak nosí ocas? - přicházeli rozpačité odpovědi a proč se na to ptáme, že to není vůbec důležité.

Nakonec nás přesvědčila nádherná štěňátka z B vrhu Pavla Pečenky - Bea nyní dokonce získala Best Puppy na světovce! - a domluvili jsme krytí u opravdu luxusního pejska Auksise Interpoly, kterému ale doma říkají Bušík. Je to opravdu "frajer" a na výstavách posbíral, co mohl. Zároveň ale splňuje i naše vysoké nároky ohledně zdraví. Také ho jeho majitelé vedou k poslušnosti a už složil spoustu výkonnostních zkoušek. Prostě se zde skloubil nádherný exteriér s bezvadnou povahou.

A tak jsme se ve čtvrtek odpoledne 23.6. 2011 vydali na dlouhou cestu do jižních Čech, kde Bušík bydlí. Dojeli jsme jen tak tak před setměním, ale Bušík jako zkušený krycí pes šel k naší spokojenosti hned "na věc". Potom jsme ještě příjemně poseděli s paní Zavoralovou a v noci jsme se vraceli domů.

Pro jistotu jsme si to ale ještě o den později zopakovali a teď už se můžeme jenom těšit na štěňátka.