Bonitace

23.10.2010 00:00

A nadešel velký den, na který jsme se vlastně celou tu dobu, co jsme měli Ajku doma připravovali. Nyní můžeme zúročit naši snahu z výcvikových táborů, ze cvičáku i ze společných výletů a dovolených, které měli za cíl z ní udělat kvalitního, nebojácného a hlavně poslušného pejska.

Na bonitaci jsme se potkali s naši starou známou Flory a jejími páníčky Pačesovými a společně čekáme, až na nás přijde řada.

Nejdříve proběhlo měření, což byla pro Airu hračka a já byla moc ráda za výcvikové tábory, kde jsme ji přivykali na metr, který může být hodně nepříjemný i různé osahávání a měření různých částí těla. V kruhu byla Aira pochválena za svoji přátelskou a nebojácnou povahu, ale bohužel nás opět "zradil" Ajčin ocásek. Posudkové komisi se vůbec nelíbil a na naše argumenty, že většině rozhodčím na výstavách to také nevadilo a dostala kupu ocenění a mnohokrát porazila v kruhu jiné feny, nebrali ohled. Prostě za pohybu dává ocásek příliš vysoko a dotýká se zádi. Odešli jsme tedy s výborným hodnocení exteriéru i povahy, ale vytknutým ocáskem.